Hobby Horse

Witaj w moim świecie Hobby Horse!

Te urocze koniki na kijku totalnie zawładnęły moją pracownią. Po tym, jak córka poprosiła o uszycie jednego dla niej, ruszyła lawina i dziś koniki, jeden po drugim, ruszają w świat by uszczęśliwiać kolejne fanki tej uroczej zabawki.

Konik ma rozmiar popularnie nazywany przez fanów Hobby Horsingu formatem A3. Oznacza to, że głowa konika wpasowuje się w kartkę formatu A3 (ok. 30 cm x 40 cm). Długość kijka poza konikiem to ok 40 cm.


Koniki wykonane są z materiałów najwyższej jakości z dbałością o szczegóły. Do uszycia konika wybrałam materiał typu minky, który cudownie imituje sierść konia. Znajdziecie go u mnie w wielu kolorach. Materiał ma właściwość „czesania” – gładzony z włosem jest jaśniejszy, zaczesywany pod włos – ciemniejszy. Dodatkowo, odcień „sierści” różni się nieco w zależności od tego, jak pada na nią światło.

Poniżej dostępne kolory:


CENNIK I CHARAKTERYSTYKA PRODUKTÓW


KONIK Z GRZYWĄ Z WŁÓCZKI – 350 zł

Grzywa konika wykonana jest z włóczki i ma długość ok 20 cm (na życzenie dłuższa). Grzywy dostępne są w wielu kolorach, zarówno jednobarwne, jak i cieniowane.

KONIK Z GRZYWA Z WŁOSIA SYNTETYCZNEGO – 400 zł

Ta grzywa świetnie imituje naturalne włosie konia, choć jest zdecydowanie łatwiejsza w pielęgnacji (jest gładsza). Nadaje się do czesania.

O dostępność kolorów włóczek i włosia proszę pytać na etapie zamawiania.

Głowę konika zdobić mogą odmianki pojedyncze bądź podwójne w różnych kształtach. Możesz posiłkować się poglądowym zdjęciem, lub pozostawić mi wolną rękę.

AKCESORIA

Przygotowałam też ofertę akcesoriów, które idealnie pasują do moich koników: ogłowia, kantary, wodze, lonże i derki, a także plecaczki. Zachęcam do zapoznania się z ich charakterystyką i przykładowymi zdjęciami.OGŁOWIE PROSTE – 30 zł

Ogłowie bez możliwości regulacji, wykonane ze skóry licowej. Zapinane na karabińczyk, wzmocnione nitami. Ogłowie może mieć dodatki w postaci nitów lub taśmy brokatowej.OGŁOWIE REGULOWANE – 50 zł

Ogłowie wykonane jest ze skóry ekologicznej. Jest regulowane za pomocą zameczków. Ten typ ogłowia ma dodatkowo wędzidło. Wszystkie łączenia wykonane są za pomocą nitów, co zapewnia trwałość.KANTAR Z TAŚMY – 30 zł

Kantar z taśmy przypomina ogłowie proste, ale nie ma naczółka (na życzenie mogę przygotować z naczółkiem). Taśma jest bardzo estetyczna, łączenia wykonane są za pomocą nitów. Kantar zapinany jest na karabińczyk. Dostępny w kilku kolorach (proszę pytać o dostępność). Kantar może być dodatkowo przyozdobiony futerkiem.WODZE, LONŻA – 10 zł

Wodze to obowiązkowe dopełnienie ogłowia i kantara. Mogą być wykonane ze skóry lub taśmy, dopinane są za pomocą karabińczyków. Maja ok 75-80 cm długości.

Lonża wykonana jest z taśmy, standardowo ma 1,5 metra długości (na życzenie dłuższa). Dopinana na karabińczyk.DERKA – 30 zł

Derka to doskonałe dopełnienie końskiego wyposażenia. Derka jest dwustronna, wzory po obu stronach są różne, ale świetnie się uzupełniają. Brzegi obszyte są lamówką. Derki są wiązane na troczki.
poniżej kilka przykładowych wzorów, proszę pytać o dostępne modele.PLECAK – 50 zł

Plecaczki na hobby horse’a to specjalne workoplecaki z otworem w dnie, które uszyte zostały specjalnie do transportu i przechowywania konika. Wykonane są z wysokiej jakości tkaniny wodoodpornej. Sznurki można z łatwością skrócić i dopasować je do wzrostu każdego użytkownika. Proszę pytać o dostępnośc wzorów.MODELE KONIKÓW

Zapraszam do zerknięcia na wcześniejsze realizacje. To koniki, który już opuściły stajnię Felicita i pofrunęły w świat cieszyć dzieci.

Karmelia


Lidia


Łucja


Miranda


Ofelia


Urszula


Irmina


Aurelia


Dafne


Nela


Rozalia


Celina


Sabina


Felicja