„Diamonds are a girl’s best friend” ;)

Diamenty najlepszym przyjacielem dziewczyny. A jeśli przepięknie nadrukowane na znakomitej jakości dzianinie to również małej dziewczynki. Te kamyczki hipnotyzują i czarują kolorami. Żadna mała dama nie przejdzie obojętnie obok takich świecidełek.

Miałam ogromną przyjemność przetestować pierwszą partię dzianin od polskiej grupy projektowej Miekkie. Możecie o nich przeczytać  tu oraz dołączyć do grupy tu. Pierwsze wzory prezentują się bardzo obiecująco, a jakość dzianin przypomina jakość Premium od szeroko znanego sprzedawcy dzianin 😉

Na pierwszy ogień poszły wcześniej wspomniane dzianiny z diamentami. Tu konkretnie mamy do czynienia z dresówką pętelkową z elastanem. To bardzo uniwersalny rodzaj dzianiny. Popularny w zasadzie przez cały rok. Ja osobiście szyję z niej sukienki, legginsy, bluzy, spodnie dresowe. Resztki wykorzystuję do czapek i kominów.

Szarą dresówkę upstrzyłam dodatkowo moim ostatnim hitem – termodżetami, bo diamentów nigdy za wiele. Wykorzystałam niezwykle prosty wykrój, który na swoje potrzeby zmodyfikowałam lekko. Połączyłam z grubą dresówką, by nadać więcej stabilności ciuszkowi (no i nie muszę tu chyba wspominać jaki jest ulubiony kolor Basi?) Nie zgodziłam się jedynie na dodatkowy tuning blezerka brokatem, jak sugerowała córka.  Tym sposobem wdzianko jest dwustronne, zapinane na napkę.

DSC04477-copy DSC04485 DSC04499DSC04509

Drugi ciuszek to kolejne legginsy – tych do przedszkola nigdy za dużo. Dzięki zawartości elastanu dresówka pięknie się ciągnie i ładnie dopasowuje do ciałka. Uszyłam Basi już chyba z 20 par legginsów. Głównie z resztek. Latem sięgam raczej po jersey, ale w inne pory roku zdecydowanie króluje pętelka. Szczerze  zachęcam do samodzielnego szycia legginsów. Nie ma mowy by leggi z sieciówek, Lidla, Pepco, Biedronki itp, choć w połowie dorównały jakością materiału tym uszytym z naszej – szeroko dostępnej w przeróżnych kolorach i wzorach dzianiny. A wykrój? Od pierwszej pary korzystam z tego samego (darmowego ;)) >>klik<<

DSC04443 DSC04451 DSC04460 DSC04507

8 comments

Dodaj komentarz